Sebahat DEDE aramızdan ayrıldı

Çalışma arkadaşımız Mali Hizmetler Uzmanı Sebahat DEDE'yi 10 Nisan 2015 Cuma günü akşam saatlerinde kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

12 Nisan Pazar günü öğle namazını takiben Ordu'nun Perşembe ilçesinde ebedi istirahatgâhına uğurlanmıştır.

Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz.
 
Sebahat DEDE
 
 

20 Haziran 1972 tarihinde Ordu Perşembe’de doğdu.

1994 yılında A.Ü. İşletme Bölümü'nü, 2010 yılında da Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Çalışma hayatına 1998 Ekim ayında Ankara Başbakanlık Merkez Saymanlık Müdürlüğü’nde Memur olarak başladı, Temmuz 2002’de Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nde V.H.K.İ. olarak devam etti.

2006 yılı Ağustos ayında SHÇEK Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İç Kontrol Şube Müdürlüğü’ne Mali Hizmetler Uzmanı olarak atandı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulmasıyla birlikte Ekim 2012’de Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı’na geçerek İç Kontrol Daire Başkanlığı'nda  görevine devam etti.

Merkez ve taşra teşkilatı harcama birimlerinde yapılacak olan ihalelere ilişkin örnek idari şartnameler, teknik şartnameler, birim fiyat teklif cetvelleri hazırlıklarında yer alarak, mal ve hizmet alımlarındaki taahhüt evrakı ve sözleşme tasarılarının ön mali kontrolünü yaptı ve ihale mevzuatı ile ilgili konularda görüş verdi, konusuyla ilgili Genelge’lerin hazırlığı çalışmalarında bulundu.

Her yıl düzenlenen “Satın Alma İşlemlerini Yürüten Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim” programlarına Eğitmen olarak katıldı ve merkez ve taşra teşkilatı personeline destek oldu.

Hazırlamış olduğu “Ön Mali Kontrol Rehberi” çalışması ile ihale mevzuatını bir bütün olarak ele aldı ve kullanıma sundu.


 


Önceki Sayfa : Strateji Geliştirme Başkanlığı Hizmet İçi Eğitimleri tamamlandı